JC-2405 24V 5W G4 Halogen Bulb
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: HALOLUX-64429
- UPC Code: 600300301823
-
$3.00
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Wattage | 5W |
| Type | G4 Base Halogen Bulb |
| Length | 30mm |
| Diameter | 9mm |
| Base Type | G4 (bi-pin) |
| Average Life Hours | 2000 |
| Color Emitted | Clear Glass |
| Cross Reference | 64429 |
Related Products
JC-0610
6V, 10W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64410 Cross Reference..
$0.95
JC-2410 24V 10W G4 Halogen Bulb
24V, 10W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64431 Cross Reference..
$4.00
JC-2420 24V 20W G4 Halogen Bulb
24V, 20W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64435 Cross Reference..
$4.00
Tags: jc-2405, low, voltage, 2-pin
Popular Products
75PAR38/3FL 120V 75W Flood Special Service Bulb
Mine Service Lamp, Voltage: 120V, Wattage: 75W, Type: PAR-38 Halogen Light Bulb, Base..
$19.95
25S6-130V-INT
Voltage: 130V, Current: 0.19A, Wattage: 25W, Type: S6 Miniature Bulb, Base Type: E17..
$2.99
