LED-A15-12V-48V Low Voltage Range
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-A15-12V-48V
  • UPC Code: 600300326741
✓ 913 in stock
Voltage: 12-48V AC/DC, Wattage: 5W, Type: LED A15 Bulb, Color Temp: 3000K (Warm White), Lumens: >450, Replaces: 25W~40W A15 Incandescent, Certifications: CE, RoHs, Beam Spread: 360 Degree, Length: 3.50 in. overall length, Diameter: 1.85 in. overall diameter, Base Type: E26 (medium screw base), Life Hours: 25,000, >90CRI 10/Pack 200/Master Carton
Another NLI Exclusive LED Product.
*** Low Voltage Applications ***
*** 12v ~ 48v AC/DC ***
Type File Information
Detailed Specifications
12V-48V
5W
LED A15
3000K
450
25W~40W Incandescent Bulb
CE, RoHS
A15
3.50 in.
1.85 in.