LED-A19-CW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19-WHITE
- UPC Code: 600300316872
-
$2.49
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1W |
| Type | LED A19 |
| Color Temp (Kelvin) | 4,000k |
| Replaces | 15W~25W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | A19 |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Case Quantity | 10 Per Case; Single Pack Inner box. |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-A19-RED
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Base Type: E2..
$2.49
LED-A19-YELLOW
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Base Type: E2..
$2.49
LED-A19-WW
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Base Type: E2..
$2.49
Tags: led-a19-cw, colors
Popular Products
7240
10V, .027 AMPS, .1 MSCP, 10,000 LIFE HOURS, C-2F FILAMENT, SUB-MIDGET FLANGED BASE, CLEAR
$1.45
912 Miniature bulb 12.8v
Voltage: 12V, Current: 1.0, Type: T5 Miniature Bulb, Base Type: Wedge Base, Life Hours..
$1.95



