LED-A19OM-6W-4K Cool-White 4000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19OM-6W-4K
- UPC Code: 600300323467
-
$3.25
-
Bulk Discount Pricing: - 10 or more $3.15 / each qty.
- 100 or more $2.65 / each qty.
Voltage: 120V, Wattage: 5.5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 450, Color Temp (Kelvin): 4000K, Replaces: 40W A19 Incandescent Bulb, Base Type: E26 (medium screw base) Energy Star Qualified.
Replaces 40W Incandescent bulbs.
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 5.5W |
| Type | LED A19 |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 450 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 15,000 |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | YES |
Related Products
LED-A19-14W-3K Warm-White-3000K - 100 Watt Equal, 1,600 Lumens
Voltage: 120V, Wattage: 14W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 1600, Replaces: 100W A19 Incandescent Bul..
$3.79
LED-A19-14W-4K Cool-White 4000K, 100 Watt Equal, 1,600 Lumens
Voltage: 120V, Wattage: 14W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 1600, Replaces: 100W A19 Incandescent Bul..
$3.79
LED-A19-14W-5K Pure-White 5000K, 100 Watt Equal - 1,600 Lumens
Voltage: 120V, Wattage: 14W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 1600, Replaces: 100W A19 Incandescent Bul..
$3.79
LED-A19-14W-35K Soft-White-3500K, 100Watt Equal - 1,600 Lumens
The LED-A19-14W-35K from Norman Lamps is a 14W LED A19 bulb designed as a direct replacement for 100..
$3.99
Tags: LED-A19OM-6W-4K, LED A19 Bulb
Popular Products
NE-1H Miniature Neon Bulb
Neon Lamp, 0.270 in. Length, Orange Glow, High Brightness Level, 12,000 Life Hours, Line..
$1.85
CF18DT/E/IN/850 5000K Pure-White Norman Pro-start Brand 4-PIN
Wattage: 18W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1200, Beam..
$8.95
PL-L18W/TUV
Voltage: 60V, Wattage: 18W, Type: PL-L Germicidal Bulb, Length: 8.55 in., Base Type: 2G11..
$19.50



