LED-A21UV15W-27 Warm-White 120-277V
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-A21UV15W-27
  • UPC Code: 600300320213
✓ 1,000+ in stock
Voltage: 120-277V, Wattage: 15W, Type: LED A21, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1,600, Replaces: 100-125W Incandescent Bulb, Certifications: CE, RoHS, Beam Spread: 300 Degree, Length: 5.00 in., Diameter: 2.55 in., Base Type: E26 (medium screw base), Average Life Hours: 40,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Warm White, Is It Dimmable? Not dimmable. This LED Bulb has a high voltage range that works with any input between 120 - 277 volts
Detailed Specifications
120-277V
15W
LED A21
2700K
1600
100-125W Incandescent Bulb
CE, RoHS
300 Degree
5.00 in.
2.55 in.