LED-A19OM-UV-4K-120V-277V Cool-White - Range Voltage, Non-Dimmable - 800 Lumens
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19OM-UV-4K
- UPC Code: 600300317671
-
$6.75
Voltage: 120-277V, Wattage: 9W, Type: LED A19, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 800, Replaces: 60-75W Incandescent Bulb, Certifications: CE, RoHS, Beam Spread: 300 Degree, Length: 4.40 in., Diameter: 2.35 in., Base Type: E27 (medium screw base), Average Life Hours: 15,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Cool White, Is It Dimmable? Not dimmable
This LED Bulb has a high voltage range that works with any input between 120 - 277 volts
*** High Voltage ***
| Type | File Information |
| LED-A19UV.pdf File Size - 609KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120-277V |
| Wattage | 9W |
| Type | LED A19 |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 800 |
| Replaces | 60-75W Incandescent Bulb |
| Certifications | CE, RoHS |
| Beam Spread | 300 Degree |
| Length | 4.40 in. |
| Diameter | 2.35 in. |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 15000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-A19OM-UV-27K-120V-277V Warm-White A19 LED - Range voltage - Non-Dimmable - 800 Lumens
Voltage: 120-277V, Wattage: 9W, Type: LED A19, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 800, Replaces: 60..
$6.99
LED-A19OM-UV-3K-120V-277V Warm-White 120-277V - Range Voltage - Non-Dimmable - 800 Lumens
Voltage: 120-277V, Wattage: 9W, Type: LED A19, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 800, Replaces: 60..
$6.95
LED-A21OM-UV-5K Pure-White 120-277V See alternate Item LED-A21UV15W-5K
Voltage: 120-277V, Wattage: 16W, Type: LED A21, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1,600, Replaces:..
Item Discontinued
LED-A21UV15W-27 Warm-White 120-277V
Voltage: 120-277V, Wattage: 15W, Type: LED A21, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1,600, Replaces:..
$12.95
Tags: LED-A19OM-UV-4k, High Voltage LED, 220V, 240V, 277V, leda19, a19-led, a19led, led a19, 220v-a19, 220v a19
Popular Products
CPO-TW140W/840 (41795-5) "Cosmo White"
Wattage: 140W, Color Temp (Kelvin): 4000K, Base Type: PGZ12, Philips Brand # 41795-5 ..
$55.00
LED-PAR38-BLUE
Voltage: 120V, Wattage: 12W, Type: PAR38 LED, Viewing Angle: 40 degree flood, Lumens..
$7.99



