LED-CP45BR-5K LED Canopy Fixture
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-CP45BR-5K
- UPC Code: 600300320619
-
$119.95
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 90-277V |
| Wattage | 45W |
| Type | LED Canopy Fixture |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 4,050 |
| Replaces | 320-400W HID fixtures |
| Certifications | UL, CE, RoHS, LM79, LM80, |
| Beam Spread | 180 Degree |
| Length | 9.56 in. |
| Width | 9.56 in. |
| Depth | 3.06 in. |
| Average Life Hours | 50,000 |
Related Products
LED-CP70BR-5K LED Canopy Fixture
Voltage: 90-277VAC, Wattage: 70W, Type: LED Canopy Fixture, Color Temp: 5000K (Pure White), Lumens: ..
$139.95
LED-DUSK45SG-5K
Voltage: 120-277VAC, Wattage: 45W, Type: LED Wall Pack Fixture, Color Temp: 5000K (Pure White), Repl..
$95.00
Tags: Canopy LED, 45W, DLC
Popular Products
240PAR56/MFL
Voltage: 12V, Wattage: 240W, Type: PAR56 Light Bulb, Base Type: Screw Terminals, Life..
$32.50
LED120MBG-ACDC 120V Green
Voltage: 120V, Current: 6mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd..
$5.50
CF13DD/E/830/ECO 3000K (20721)
Wattage: 13W, Type: Double Twin Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 900, Beam..
$4.89





