LED-DC-4WDIM-3K Warm-White 3000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-DC-4WDIM-3K
-
$9.49
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 4W |
| Type | LED BA15D Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 3000K |
| Lumens | 400 |
| Replaces | 50W Halogen Bulb |
| Certifications | CE, RoHS |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | Tubular |
| Length | 2.50 in. |
| Diameter | 0.70 in. |
| Base Type | BA15D (double contact bayonet) |
| Average Life Hours | 15,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
| Features | Ceramic Heat Sink |
Related Products
Q40DC
Voltage: 130V, Wattage: 40W, Type: Single ended halogen, Base Type: BA15D (Double contact bayonet), ..
$6.50
XJD40CL/DC
Voltage: 120V, Wattage: 40W, Type: Xenon Bulb, Lumens: 600 lm, Lamp Shape: Tubular, Base Type: BA15D..
$12.45
LED-SB3KDC120V Warm-White 3000K
Voltage: 120V, Wattage: 3W, Type LED: Tubular Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 220, Replace..
$8.99
LED-SB4KDC-120V Cool-White 4000K
Voltage: 120V, Wattage: 3W, Type LED: Tubular Bulb, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 220, Replace..
$8.75
LED-DC-4WDIM-4K Cool-White 4000K
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED DC BASE Bulb, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 400, Replace..
$9.49
Tags: LED-DC-4WDIM-3K, BA15D
Popular Products
85 - 10-Pack
28V, 1.12W, 0.04A (40mA), 0.3 MSCP, 25,000 Life Hours, C-2F Filament, T1-3/4 wedge base..
$12.90 → $1.29/unit
LED6PSBY-ACDC
Voltage: 6V, Current: 80mA, Wattage: 0.80W, Type: T2 LED, Light Output: 1000 mcd, Base..
$6.00
GPH1067T5L/4P
Wattage: 55W, Type: T5 Germicidal UV Tube, Length: 42.0 in., Diameter: 0.63 in., Base..
$39.95



