LED-FB10CT-TR-2W Transparent Red
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FB10CT-TR-2
- UPC Code: 600300321364
-
$2.95
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED B10 Color Filament |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 25W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | B10 |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Red |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-FB10CT-FR-2W Red Filament Bulb
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED B10 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$2.95
LED-FB10CT-TB-2W Transparent Blue
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED B10 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$2.95
LED-FB10CT-TG-2W Transparent Green
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED B10 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$2.95
LED-FB10CT-TY-2W Transparent Yellow
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED B10 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$2.94
Tags: Red, LED Filament Bulb, B10
Popular Products
OSRAM ST172 Fluorescent Starter 230V 22W
OSRAM FLORECENT STARTER ST172,Temperature range for reliable cut-out: -20…+80°CNominal..
$4.75
359 Miniature bulb 1.35V
Voltage: 1.35V, Current: 0.06A, Light Output: 0.02 MSCP, Type: G3 1/2 Miniature Bulb..
$0.99
LED-67-14R
Voltage: 12-14V, Current: 150mA, Wattage: 1.80W, Type: LED S6 (67 type), Light Output..
$7.95




