LED-FST38-E12-2 Warm-White 2400K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FST38-E12-2
- UPC Code: 600300320176
-
$2.99
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED ST38 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2400K |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 20W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | ST38 |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FA19DIM-2W Warm-White 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 200, Re..
$4.65
LED-FB10CFCD-4W Flame-Tip 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 380, Re..
$4.99
NOS25-ST38-E12
Voltage: 120V, Wattage: 25W, Type: Nostalgic ST38, Lamp Shape: ST38, Length: 3.38 in., Diameter: 1.5..
$4.99
Tags: LED Filament, ST38 LED
Popular Products
F14T5/835/ALTO (23079-7)
Wattage: 14W, Type: T5 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 1350..
$8.50
H7616
Voltage: 12.8V, Wattage: 37.5W, Type: PAR36 Sealed Beam, Base Type: Screw Terminal, Life..
$12.95
LED-A15-5W-3000K 120V Warm White
The Norman Lamps LED-A15-3K is a 5W LED A15 bulb designed for use on 120V circuits with a..
$4.99



