LED-G6-12V-4W-3 Warm-White
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-G6-12V-4W-3
  • UPC Code: 600300317763
✓ 465 in stock
High Lumen Output - Voltage: 12V, Wattage: 3.5W, Type: LED G6.35 Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 370, Replaces: 35W Halogen Bulb, Certifications: CE, RoHS, Beam Spread: 360 Degree, Length: 1.94" with pins, without pins 1.5" ., Diameter: 0.72 in., Base Type: G6.35 (2-pin), Average Life Hours: 50,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Warm White, Is it Dimmable? No, Current: 250mA
Detailed Specifications
12V
4W
LED G6.35 Bulb
3000K
370
35W Halogen Bulb
CE, RoHS
360 Degree
1.94 with pins 1.50
0.72
G6.35 (2-pin)
15000
Order 10 for a full case
Warm White
No
250mA