LED-48MB-WHITE
✓ 100+ in stock
Voltage: 48V, Current: 15mA, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: BA9S (miniature bayonet base), Life Hours: 100,000, Dimensions: 27mm Length x 9mm Diameter, Viewing Angle: 180 Degree, Color Emitted: White, Features: Center contact positive.
Detailed Specifications
48V
T3 1/4 LED
BA9S (miniature bayonet base)
White
15 mA
180 Degree
1000 mcd
BA96-48W
Center contact positive
Related Products
LED6MBR-ACDC - Norman Lamps
LED6MBR-ACDC
Voltage: 6V, Current: 80mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: BA9..
LED6MBG-ACDC - Norman Lamps
LED6MBG-ACDC
LED6MBA-ACDC - Norman Lamps
LED6MBA-ACDC