LED-67-28A
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-67-28A
  • UPC Code: 600300315394
  • Bulk Discount Pricing:
✓ 100+ in stock
Voltage: 28V, Current: 60mA, Wattage: 1.80W, Type: LED S6 (67 type), Light Output: 3000 mcd, Base Type: BA15S (single contact bayonet), Life Hours: 100,000, Dimensions: 39mm Length x 19mm Diameter, Viewing Angle: 120 Degree, Color Emitted: Amber
Related Products
1309 Miniature Bulb 28V - Norman Lamps
1309 Miniature Bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.52A, Type: B6 Miniature Bulb, Light Output: 15.0 MSCP, Base Type: BA15S - S..
305-FROSTED Miniature bulb 28V - Norman Lamps
305-FROSTED Miniature bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.51A, Light Output: 15 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15S Singl..
1691-FROSTED Miniature bulb 28V - Norman Lamps
1691-FROSTED Miniature bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.61A, Light Output: 15 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15S Singl..
1563 miniature bulb 28V - Norman Lamps
1563 miniature bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.76A, Light Output: 32 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15S Singl..