LED-67-28W
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-67-28W
  • UPC Code: 600300315363
  • Bulk Discount Pricing:
✓ 100+ in stock
Voltage: 28V, Current: 60mA, Wattage: 1.80W, Type: LED S6 (67 type), Light Output: 3000 mcd, Base Type: BA15S (single contact bayonet), Life Hours: 100,000, Dimensions: 39mm Length x 19mm Diameter, Viewing Angle: 120 Degree, Color Emitted: White
Related Products
1309 Miniature Bulb 28V - Norman Lamps
1309 Miniature Bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.52A, Type: B6 Miniature Bulb, Light Output: 15.0 MSCP, Base Type: BA15S - S..
305 Miniature Bulb 28V - Norman Lamps
305 Miniature Bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.51A, Light Output: 15 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15S Singl..
305-FROSTED Miniature bulb 28V - Norman Lamps
305-FROSTED Miniature bulb 28V
1691-FROSTED Miniature bulb 28V - Norman Lamps
1691-FROSTED Miniature bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.61A, Light Output: 15 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15S Singl..
1691 Miniature bulb 28V - Norman Lamps
1691 Miniature bulb 28V
307 Miniature Bulb 28V - Norman Lamps
307 Miniature Bulb 28V
307-FROSTED Miniature Bulb 28V - Norman Lamps
307-FROSTED Miniature Bulb 28V
The 307-FROSTED miniature bulb is a 28V S8 bulb with a BA15S single contact bayonet base type, suita..
307-RED 28V Miniature Bulb Aircraft Aviation Red Glass - Norman Lamps
307-RED 28V Miniature Bulb Aircraft Aviation Red Glass
The 307-RED 28V Miniature Bulb is a specialized S8 bulb designed for specific applications, featurin..
1203 Miniature bulb 28V - Norman Lamps
1203 Miniature bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.71A, Light Output: 21 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15S Singl..
1563 miniature bulb 28V - Norman Lamps
1563 miniature bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.76A, Light Output: 32 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15S Singl..
1665 Miniature Bulb 28V - Norman Lamps
1665 Miniature Bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.8A, Light Output: 21 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15S Single..
315 Miniature bulb 28V - Norman Lamps
315 Miniature bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.9A, Light Output: 32 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15S Single..
2233-FROSTED Miniature bulb 28V - Norman Lamps
2233-FROSTED Miniature bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.77A, Light Output: 21 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15S Singl..
1683 Miniature bulb 28V - Norman Lamps
1683 Miniature bulb 28V
2232 Miniature bulb 28V - Norman Lamps
2232 Miniature bulb 28V
Volts: 28V, Amps: 0.64A, MSCP: 17, Type: Aircraft Cabin Light Bulb, Life Hours: 2000, Single Contact..
2233 Miniature bulb 28V - Norman Lamps
2233 Miniature bulb 28V
Volts: 28V, Amps: 0.77A, MSCP: 21, Type: Aircraft Cabin Light Bulb, Life Hours: 2000, Single Contact..