LED-68-28G
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-68-28G
  • UPC Code: 600300315462
  • Bulk Discount Pricing:
✓ 100+ in stock
Voltage: 28V, Current: 60mA, Wattage: 1.80W, Type: LED S6 (68 type), Light Output: 3000 mcd, Base Type: BA15D (double contact bayonet), Life Hours: 100,000, Dimensions: 39mm Length x 19mm Diameter, Viewing Angle: 120 Degree, Color Emitted: Green
Related Products
1308 Miniature Bulb 28V - Norman Lamps
1308 Miniature Bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.56A, Type: B6 Miniature Bulb, Light Output: 16 MSCP, Base Type: BA15S - Sin..
306 Miniature Bulb 28V 14.3W - Norman Lamps
306 Miniature Bulb 28V 14.3W
Voltage: 28V, Current: 0.51A, Light Output: 15 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15D Doubl..
1692 Miniature Bulb 28V 17W - Norman Lamps
1692 Miniature Bulb 28V 17W
Voltage: 28V, Current: 0.61A, Light Output: 21 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15D Doubl..
308 Miniature Bulb 28V 19W - Norman Lamps
308 Miniature Bulb 28V 19W
Voltage: 28V, Current: 0.67A, Light Output: 21 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15D Doubl..
308-FROSTED Miniature 28V 19W Frosted Bulb - Norman Lamps
308-FROSTED Miniature 28V 19W Frosted Bulb
1638 Miniature Bulb 28V 28.5W - Norman Lamps
1638 Miniature Bulb 28V 28.5W
Voltage: 28V, Current: 1.02A, Light Output: 32 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15D Doubl..
1666 Miniature Bulb 28V 19W - Norman Lamps
1666 Miniature Bulb 28V 19W
Voltage: 28V, Current: 0.68A, Light Output: 21 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type: BA15D Doubl..