LED-MR11-3W-N
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-MR11-3W-N
- UPC Code: 600300316681
-
$16.95
| Type | File Information |
| LED-MR11-G4.pdf File Size - 382.01KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 3W |
| Type | LED MR11 |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 220 |
| Replaces | 20W Halogen MR11 |
| Certifications | CE, RoHS |
| Beam Spread | 38 Degree |
| Length | 1.70 in. |
| Diameter | 1.40 in. |
| Base Type | G4 (2-pin) |
| Average Life Hours | 35000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-MR11-3W-W
Voltage: 12V, Wattage: 3W, Type: MR11 LED, Color Temp: 3000K (warm white), Lumens: 200, Replaces: 20..
$16.95
Tags: led-mr11-3w-n, mr16, type
Popular Products
F25T8/830 Norman Pro-start Brand -3000K - 3 Foot Flu. Tube
Wattage: 25W, Type: T8 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 2150, Lamp..
$5.69
LED-85-White
Voltage: 28V, Current: 20mA, Wattage: 0.50W, Type: T-1 3/4 (5mm) LED, Light Output: 500..
$4.50
LED-S11-INT-G
Voltage: 120V, Current: 15mA, Wattage: 1.80W, Type: S11 LED, Light Output: 3000 mcd, Base..
$2.59


