LED-SB3KDC120V Warm-White 3000K
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-SB3KDC120V
  • UPC Code: 600300317312
✓ 800 in stock
Voltage: 120V, Wattage: 3W, Type LED: Tubular Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 220, Replaces: 25-40W Incandescent, Length: 1.80 in., Diameter: 0.70 in., Base Type: BA15D (double contact bayonet), Average Life Hours: 20,000, Viewing Angle: 360 Degree
Replaces many popular items such as: 15T8, 25T8, 40T8, 15T7, 25T7, 40T7 DC BA15D Lamps
Replaces Neon miniature bulb number: NE-48/B9A
Type File Information
LEDSBSERIES1.pdf 627.71KB
Detailed Specifications
120V
3W
LED Tubular Bulb
3000K
220
25-40W Incandescent
1.80 in.
0.70 in.