LED-SMW21SC28V BA15S Base
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-SMW21SC28V
- UPC Code: 600300322002
Voltage: 28V, Wattage: 2W, Type: LED Tubular Bulb, Color Temp (Kelvin): 5500K, Lumens: 160, Replaces: 15W Incandescent, Beam Spread: 360 Degree, Base Type: BA15S (single contact bayonet), Average Life Hours: 50,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Pure White
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 28V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED Tubular Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 5500K |
| Lumens | 160 |
| Replaces | 15W Incandescent |