LED-T8U6BC-4K 4000K Cool-White
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-T8U6BC-4K
- UPC Code: 600300321180
-
$16.99
| Detailed Specifications | |
| Wattage | 13W |
| Type | LED T8 U-Bend Tube |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 1900 |
| Replaces | 32W T8 Fluorescent Tube |
| Certifications | UL, ETL, DLC Listed |
| Diameter | 1.00 in. |
| Base Type | G-13 (Bi-Pin) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Case Quantity | Order 20 for a full case |
| Color Emitted | Cool White |
| Viewing Angle | 240 Degree |
| Features | Ballast Compatible |
Related Products
LED-T8U6BC-5K 5000K Pure-White
Wattage: 13W, Type: LED T8 U-Bend Tube, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1900, Replaces: 32W T8 F..
$16.99
LED-T8U6BYP-4K 4000K Cool-White
Voltage: 120-277V, Wattage: 16W, Type: LED T8 U-Bend Tube, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 1900,..
$16.99
LED-T8U6BYP-5K 5000K Pure-White
Voltage: 120-277V, Wattage: 16W, Type: LED T8 U-Bend Tube, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1900,..
$16.99
LED-T8U6BYP-35K 3500K Soft-White
Voltage: 120-277V, Wattage: 16W, Type: LED T8 U-Bend Tube, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 1900,..
$16.99
LED-T8U6BYP-3K 3000K Warm-White
Voltage: 120-277V, Wattage: 16W, Type: LED T8 U-Bend Tube, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 1900,..
$16.99
Tags: LED T8 U-Bend Tube
Popular Products
EKP/ENA 30V 80W Projector Bulb
Voltage 30V, Watts: 80W, average life hours: 25, Type: Projection bulb
$26.00
EX18-120W-INT
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm..
$14.50
63K Miniature Bulb 7v
Voltage: 7V, Current: 0.63A, Type: G6 Miniature Bulb, Light Output: 3.0 MSCP, Base Type..
$4.95



