LED-T8U6BYP-5K 5000K Pure-White
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-T8U6BYP-5K
- UPC Code: 600300321203
-
$16.99
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120-277V |
| Wattage | 16W |
| Type | LED T8 U-Bend Tube |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 1900 |
| Replaces | 32W T8 Fluorescent Tube |
| Certifications | UL, ETL, DLC Listed |
| Diameter | 1.00 in. |
| Base Type | G-13 (Bi-Pin) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Case Quantity | Order 20 for a full case |
| Color Emitted | Pure White |
| Viewing Angle | 240 Degree |
| Features | Direct Wire, Bypass Ballast |
Related Products
LED-T8U6BC-5K 5000K Pure-White
Wattage: 13W, Type: LED T8 U-Bend Tube, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1900, Replaces: 32W T8 F..
$16.99
LED-T8U6BC-4K 4000K Cool-White
Wattage: 13W, Type: LED T8 U-Bend Tube, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 1900, Replaces: 32W T8 F..
$16.99
LED-T8U6BYP-4K 4000K Cool-White
Voltage: 120-277V, Wattage: 16W, Type: LED T8 U-Bend Tube, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 1900,..
$16.99
LED-T8U6BYP-35K 3500K Soft-White
Voltage: 120-277V, Wattage: 16W, Type: LED T8 U-Bend Tube, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 1900,..
$16.99
LED-T8U6BYP-3K 3000K Warm-White
Voltage: 120-277V, Wattage: 16W, Type: LED T8 U-Bend Tube, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 1900,..
$16.99
LED-FBO32/ST Selectable Hybrid (A+B) U-Bend 6"
CCT Selectable U-Bent, 6", HYBRID LED Tube, 3,500k, 4,000k, 5,000kReplaces FBO32 and FB32T8 and F32..
$19.99
Tags: LED T8 U-Bend Tube, Direct Wire
Popular Products
CEM-01-120 - LED Emergency Light - 120-277V - 90 Minute Battery Back-up - 1 Watt LED Per Head - White Finish
Volts: 120-270V, Life Hours: 50,000, Emergency Light, 3.6V Battery Voltage, 90 min..
$24.95
1888 Miniature bulb 7V
Voltage: 7V, Current: 0.5A, Type: T-3 1/4 Miniature Bulb, Base Type: BA9S (Miniature..
$5.95
11S14-130V-CG
Voltage: 130V, Wattage: 11W, Amps: 0.08, Type: S14 Light Bulb, Life Hours: 8,000 Hours..
$4.95




