MEGA-GU107W-WW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: MEGA-GU107W-WW
- UPC Code: 600300311662
-
$3.99
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 5W |
| Type | MR16 CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 580 |
| Replaces | 35W Halogen Bulb |
| Length | 2.60 in. |
| Diameter | 2.00 in. |
| Base Type | GU10 (turn and lock pins) |
| Average Life Hours | 15000 |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
EXN/GU10-63MM
Voltage: 120V, Wattage: 50W, Type: MR20 (PAR) Halogen Bulb, Beam Spread: 38 Degree, Length: 2.45 in...
Contact for Price
EYC-GU10/63MM
Voltage: 120V, Wattage: 75W, Type: MR20 (PAR) Halogen Bulb, Beam Spread: 38 Degree, Length: 2.45 in...
Contact for Price
Tags: mega-gu107w-ww, mr16, cfl
Popular Products
LED-67-28W
Voltage: 28V, Current: 60mA, Wattage: 1.80W, Type: LED S6 (67 type), Light Output: 3000..
$7.95
F20T12-BL Black Light 24" Length
The Norman Lamps F20T12-BL is a 20W T12 black light fluorescent tube designed to emit..
$24.95

