MS200W/V/PS - 200W, Metal Halide
  • Brand: Venture
  • Product Code: MS200W/V/PS
✗ Out of stock
Wattage: 200W, Type: ED28 Metal Halide, Base Type: E39 (mogul screw base), Lumens: 21,000, Life Hours: 20,000
Detailed Specifications
200W
ED28
4000K
21000
E39 (mogul screw base)
20,000
Tags: MS200W/V/PS, Venture, Metal Halide. 57739
Popular Products
215-2 Miniature Bulb Festoon 24V 5W
The 215-2 is a 24V 5W miniature festoon light bulb designed for applications requiring a..
NLED-3554
2.2V, 20 mA, 10 mcd, Green Emitted Color, Diffused Green Lens Color, 569 nm Wavelength..
JC-1205
12V, 5W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64405 Cross..