PLG24BP-H-35-5K 3500K-5000K Range
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: PLG24BP-H-35-5K
- UPC Code: 600300324617
-
$11.95
| Type | File Information |
| LED-CLED-HORZ-CTS-BP.pdf File Size - 285.09KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120-277V |
| Wattage | 11W |
| Color Temp (Kelvin) | 3500K - 4000K - 5000K |
| Lumens | 1100 |
| Length | 5.80 in. |
| Width | 3.25 in. |
| Depth | 1.60 in. |
| Base Type | G24 Type |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Viewing Angle | 180 Degree |
| Features | Bypass Ballast |
Related Products
PLG24BP-VL-35-5 3500K-5000K Range
Voltage: 120-277V, Wattage: 11W, Color Temp (Kelvin): 3500K - 4000K - 5000K, Lumens: 1100, Length: 4..
$11.95
G23-4.5W-SEL Color Select - Type B -120-277V Bypass ballast - Replace CF9DS or CF7DS
The G23-4.5W-SEL is an LED lamp with a G23 base, designed to operate at 120-277V. This Type B LED la..
$9.95
G24Q-9W-HYB-SEL HYBRID A+B Function CCT Selectable Omnidirectional Light
The G24Q-9W-HYB-SEL is a 9W CLED pin-based LED lamp featuring Hybrid A+B technology, allowing it to ..
$14.95
Tags: CLED, LED, PLG, 3500K, 4000K, 5000K, Color-Selectable, 120-277V
Popular Products
25A19/CB
Voltage: 120V, Wattage: 25W, Type: A19 Light Bulb, Length: 4.10 in., Diameter: 2.38 in..
$4.99
1563 miniature bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.76A, Light Output: 32 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type..
$5.99
F25T8/830 Norman Pro-start Brand -3000K - 3 Foot Flu. Tube
Wattage: 25W, Type: T8 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 2150, Lamp..
$5.69







