PLG24BP-VL-35-5 3500K-5000K Range
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: PLG24BP-VL-35-5
- UPC Code: 600300324600
-
$11.95
| Type | File Information |
| LED-CLED-VERT-CTS.pdf File Size - 292.45KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120-277V |
| Wattage | 11W |
| Color Temp (Kelvin) | 3500K - 4000K - 5000K |
| Lumens | 1100 |
| Length | 4.75 in. |
| Width | 2.20 in. |
| Depth | 1.75 in. |
| Base Type | G24 Type |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Viewing Angle | 180 Degree |
| Features | Bypass Ballast |
Related Products
CF26DD/830/ECO (20710)
Wattage: 26W, Type: Double Twin Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 1710, Length: 6.80 in...
$5.50
PLG24BC-H-35-5K 3500K-5000K Range
Wattage: 11W, Color Temp (Kelvin): 3500K - 4000K - 5000K, Lumens: 1100, Length: 5.80 in., Width: 3.2..
$11.95
PLG24BP-H-35-5K 3500K-5000K Range
Voltage: 120-277V, Wattage: 11W, Color Temp (Kelvin): 3500K - 4000K - 5000K, Lumens: 1100, Length: 5..
$11.95
G24Q-9W-HYB-SEL HYBRID A+B Function CCT Selectable Omnidirectional Light
The G24Q-9W-HYB-SEL is a 9W CLED pin-based LED lamp featuring Hybrid A+B technology, allowing it to ..
$14.95
Tags: CLED, LED, PLG, 3500K, 4000K, 5000K, Color-Selectable, 120-277V
Popular Products
H3-24V-55W Automotive H3 24Volt 55Watt H3 24V 55W
24V, 55W, 350 Life Hours, PK22S Base H3 Automotive TypeH3 24V 55W HalogenAutomotive..
$5.99
2187-GREEN Miniature Bulb 28V Wire Leads 1.25"
28V, .04 AMPS, .3 MSCP, 25,000 LIFE HOURS, C-2F FILAMENT, WIRE TERMINAL 1.25" in length..
$2.99



