PLT-42W/30/4P Philips Brand 26873-0 149013
  • Brand: Philips
  • Product Code: PLT-42W/30/4P
  • UPC Code: 600300329537
Available Options:
✓ 94 in stock
Wattage: 42W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 3200, Beam Spread: 360 Degree, Length: 6.50 in., Base Type: GX24Q-4 (4-pin), Average Life Hours: 12,000, Color Emitted: Warm White, Cross Reference: Sylvania: CF42DT/E/IN/830/ECO (20888), GE F42TBX/SPX30/A/4P, Philips PL-T42W/830/4P, Features: Pro-Start Brand
Detailed Specifications
42W
Triple Tube CFL
3000K
3200
360 Degree
6.50 in.