CF42DT/E/IN/830 Sylvania Brand 20888
  • Brand: Sylvania
  • Product Code: CF42DT/E/IN/830
  • UPC Code: 046135208881
Available Options:
✓ 6 in stock
Wattage: 42W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 3200, Beam Spread: 360 Degree, Length: 6.50 in., Base Type: GX24Q-4 (4-pin), Average Life Hours: 12,000, Color Emitted: Warm White, Cross Reference: Sylvania: CF42DT/E/IN/830/ECO (20888), GE F42TBX/SPX30/A/4P, Philips PL-T42W/830/4P, Features: Pro-Start Brand
Type File Information
sylvania-dulux-t-e-in-ecologic-cfl-specs-june22 (1).pdf 1.15MB
Detailed Specifications
42W
Triple Tube CFL
3000K
3200
360 Degree
6.50 in.
GX24Q-4 (4-pin)
12,000
Warm White
Sylvania: CF42DT/E/IN/830/ECO (20888)
Pro-Start Brand
Related Products
P-CF42DT/E/IN/830 Norman Pro-Start Brand - Norman Lamps
P-CF42DT/E/IN/830 Norman Pro-Start Brand
Wattage: 42W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 3200, Beam Spread: 360 Degr..