SHO-105W-CW Cool-White 4100K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: SHO-105W-CW
- UPC Code: 600300305647
-
$20.95
Available Options:
Voltage: 120V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp: 4100K (Cool White), Lumens: 5800, Base Type: E27 (medium screw base), Life Hours: 8,000, Replaces: 500W Incandescent Bulb
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 105W |
| Type | Spiral High Output CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 4100K |
| Lumens | 5800 |
| Replaces | 500W Incandescent Bulb |
| Length | 11.0 in. |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
SHO-105W-D Daylight-6400K
Voltage: 120V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp: 6400K (Daylight), Lumens: 58..
Contact for Price
SHO-105W-WW Warm-White 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp: 2700K (Warm White), Lumens: ..
Contact for Price
SHO-105W-5K Pure-White 5000K
Voltage: 120V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 5800..
$21.50
SHO-105W-CW-277V Cool-White 4100K
Voltage: 277V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 5800..
$26.50
Tags: sho-105w-cw, high, output, spiral
Popular Products
40PAR56/15D-5K 120V, 5000K
Voltage: 120, Wattage: 40W, Type: PAR56 LED, Viewing Angle: 15 Degree Flood, Color Temp..
$94.45
LED-28TRF4S50W4K LED Magnetic Strip Retrofit Kit, 4 Ft., 4 LED Strips, 1 LED Driver 4000K Cool-White
Voltage: 120-277V, Wattage: 50W, Type: LED Magnetic Strip, Color Temp (Kelvin): 4000K..
$55.00


