SHO-65W-CW Cool-White 4100K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: SHO-65W-CW
- UPC Code: 600300304329
-
Item Discontinued
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 65W |
| Type | Spiral High Output CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 4100K |
| Lumens | 3600 |
| Replaces | 300W Incandescent Bulb |
| Length | 10.3 in. |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
SHO-65W-WW Warm-White 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 65W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp: 2700K (Warm White), Lumens: 3..
$18.95
SHO-65W-D Daylight-6400K
Voltage: 120V, Wattage: 65W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp: 6400K (Daylight), Lumens: 360..
$14.75
SHO-55W-CW Cool-White 4100K
Voltage: 120V, Wattage: 55W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp: 4100K (Cool White), Lumens: 3..
Item Discontinued
Tags: sho-65w-cw, high, output, spiral
Popular Products
6052 Sealed Beam Rectangular 12.8V 65W
The 6052 Sealed Beam Bulb is a Standard Sealed Beam lighting solution, operating at 12.8V..
$8.99
10G12-130V-Amber
Voltage: 130V, Wattage: 10W, Amps: 0.076, Type: G12 Globe Light Bulb, Life Hours: 5,000..
$1.99
FDT Projector Bulb 12V 100W Halogen
100W, 12V, Photo Projection Bulb. Osram brand only. Click on link listed below..
$24.50


