SHO-85W-277V-5K Pure-White 5000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: SHO-85W-277V-5K
- UPC Code: 600300312232
-
$26.50
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 277V |
| Wattage | 85W |
| Type | Spiral High Output CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 4680 |
| Replaces | 400W Incandescent Bulb |
| Length | 10.7 in. |
| Base Type | E40 (mogul screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
SHO-105W-277V-5K Pure-White 5000K
Voltage: 277V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 5800..
$26.50
SHO-85W-CW-277V Cool-White 4100K
Voltage: 277V, Wattage: 85W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 4680,..
$26.50
SHO-85W-D-277V Daylight-6400K
Voltage: 277V, Wattage: 85W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp (Kelvin): 6400K, Lumens: 4680,..
$26.50
Tags: sho-85w-277v-5k, volt, cfls
Popular Products
CF18DD/E/841/ECO 4100K (20668)
Wattage: 18W, Type: Double Twin Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 1150, Beam..
$5.50
FC16T9-WW
40W, 2,590 Lumens, 1.13 in. Tube Diameter, 16.0 in. Lamp Length, 10,000 Life Hours, G10Q..
$14.95
LED-FP14/24/840 T5 Direct Wire 120-277V
LED T5 High-Output LEDDirect wire (bypass ballast) 120-277v operation. ***NOT FOR USE..
$10.25

