ENX Projector Bulb 82V 360W Osram Brand
- Brand: Sylvania
- Product Code: ENX
- UPC Code: 046135549847
-
$16.50
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 82V |
| Wattage | 360W |
| Type | Overhead Projection |
| Color Temp (Kelvin) | 3300K |
| Lamp Shape | MR16 |
| Base Type | GY5.3, 2-Pin O |
| Average Life Hours | 75 |
| Filament | CC-8 |
Related Products
ENH - 120V, 250W, Osram Brand
ENH SYLVANIA BRAND, MR16 Slide Projection, 120 Volts, 250 Watts, Length: 1.75 in., Base Type: 2-Pin ..
$8.75
EFP - 12V, 100W, Osram Brand
EFP SYLVANIA BRAND, MR16 8mm Projection, 12 Volts, 100 Watts, Length: 1.75 in., Base Type: 2-Pin, Li..
$12.85
FHS - 82V, 300W, Sylvania Brand
FHS SYLVANIA BRAND, 82 Volts, 300 Watts, Length: 1.75 in., Base Type: 2-Pin, Life Hours: 70..
$18.45
Tags: ENX, Photo, Projection, Lamps
Popular Products
15T10-130V-FR
Voltage: 130V, Wattage: 15W, Amps: 0.120, Type: T10 Light Bulb, Life Hours: 3,000 Hours..
$4.25
KPR12 Miniature Bulb 6V 4.2W Krypton Gas Filled
Voltage: 6.0V, Wattage: 4.2W, Type: Krypton Flashlight Bulb, Base Type: Miniature Flanged..
$4.95
211-2X/CL
Voltage: 12V, Wattage: 10W, Type: Festoon Light Bulb, Life Hours: 10,000, Xenon Gas..
$6.95



