FDV - 24V, 150W, Sylvania Brand
- Brand: Sylvania
- Product Code: FDV
- UPC Code: 046135542640
-
$7.45
FDV SYLVANIA BRAND, 24 Volts, 150 Watts, Length: 2 in., Base Type: 2-Pin, Life Hours: 100
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Wattage | 150W |
| Type | Projection, Microfilm, Studio |
| Color Temp (Kelvin) | 3050K |
| Lumens | 4300 |
| Lamp Shape | T4 |
| Base Type | 2-Pin |
| Average Life Hours | 100 |
| Filament | C-6 Oval |
Related Products
FDS - 24V, 150W, Osram Brand
FDS OSRAM SYLVANIA BRAND, T4 Projection, Microfilm, Studio, 24 Volts, 150 Watts, Length: 2.69 in., B..
$21.50
EJM - 21V, 150W, Osram Brand
EJM SYLVANIA BRAND, MR16 8mm Projection, 21 Volts, 150 Watts, Length: 1.75 in., Base Type: 2-Pin, Li..
$16.50
Tags: FDV, Photo, Projection, Lamps
Popular Products
15T10-130V-FR
Voltage: 130V, Wattage: 15W, Amps: 0.120, Type: T10 Light Bulb, Life Hours: 3,000 Hours..
$4.25
KPR12 Miniature Bulb 6V 4.2W Krypton Gas Filled
Voltage: 6.0V, Wattage: 4.2W, Type: Krypton Flashlight Bulb, Base Type: Miniature Flanged..
$4.95
211-2X/CL
Voltage: 12V, Wattage: 10W, Type: Festoon Light Bulb, Life Hours: 10,000, Xenon Gas..
$6.95


