W909-T5-14WW Warm-White
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: W909-T5-14WW
  • UPC Code: 600300320084
✗ Out of stock
➔ Restocking soon - additional stock incoming
Voltage: 12V~14V, LED cluster top, Current: 130mA, Wattage: 1.60W, Type: T5 LED, Light Output: 3000 mcd, Base Type: Wedge, Life Hours: 100,000, Dimensions: 32mm Length x 16mm Diameter, Viewing Angle: 120 degree, Emitted Color: Warm White 2,700k
Related Products
915 Miniature bulb 12v - Norman Lamps
915 Miniature bulb 12v
Voltage: 12V, Current: 0.75, Type: T5 Miniature Bulb, Base Type: Wedge Base, Life Hours: 50, Dimensi..
901 Miniature bulb 12v - Norman Lamps
901 Miniature bulb 12v
Voltage: 12V, Current: 0.33, Type: T5 Miniature Bulb, Base Type: Wedge Base, Life Hours: 500, Dimens..
918 Miniature bulb 12.8v - Norman Lamps
918 Miniature bulb 12.8v
Voltage: 12.8V, Current: 0.55, Type: T5 Miniature Bulb, Base Type: Wedge Base, Life Hours: 500, Dime..
906 Miniature bulb 6v - Norman Lamps
906 Miniature bulb 6v
Voltage: 13V, Current: 0.69, Type: T5 Miniature Bulb, Base Type: Wedge Base, Life Hours: 1000, Dimen..
904 (LV-516) Miniature bulb 13.5v - Norman Lamps
904 (LV-516) Miniature bulb 13.5v
Voltage: 13.5V, Current: 0.69, Type: T5 Miniature Bulb, Base Type: Wedge Base, Life Hours: 5000, Dim..
916 Miniature bulb 13.5v - Norman Lamps
916 Miniature bulb 13.5v
Voltage: 13.5V, Current: 0.54, Type: T5 Miniature Bulb, Base Type: Wedge Base, Life Hours: 10,000, D..
1210X Miniature Bulb 12V 10W Xenon - Norman Lamps
1210X Miniature Bulb 12V 10W Xenon
The 1210X Miniature Bulb is a 12V 10W Halogen xenon lamp featuring a wedge base and an average lifes..