W921-10-30V 3000K LED T5 Wedge Base
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: W921-10-30-3K
  • UPC Code: 600300325331
  • Bulk Discount Pricing:
✓ 620 in stock
Voltage Range: 10V-30VDC, Wattage: 2W, Lumens: >300, Replaces: 15W+ Incandescent, Light Output: 360 degree, Length: 41mm, Diameter: 18mm., Base Type: Wedge, Average Life Hours: 25,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Warm White @ 3000K CCT, Is It Dimmable? No, Brand: Norman Lamps, Replaces all T5 Incandescent Wedge Base Bulbs 10V~30V.
Powerful lumen output & Compact size.
Type File Information
LED-W921-10-30V.pdf 355.3KB
Detailed Specifications
10-30V
2W
T5
3000K
300
T5 Incandescent Wedge Base Bulbs.
CE & RoHS
360 Degrees
Tubular
41mm
18mm
Wedge Base
25,000
Order 10 pcs for 1 full case.
No
360
Related Products
921 Miniature bulb 12.8v - Norman Lamps
921 Miniature bulb 12.8v
Voltage: 12.8V, Current: 1.40, Type: T5 Miniature Bulb, Base Type: Wedge Base, Life Hours: 1000, Dim..
W921-10-30V-Red LED T5 Wedge Base - Norman Lamps
W921-10-30V-Red LED T5 Wedge Base
Voltage Range: 10V-30VDC Wattage: 2W, Replaces: 15W+ Incandescent, Light Output: 360 degree, Length:..
W921-10-30V-Green LED T5 Wedge Base - Norman Lamps
W921-10-30V-Green LED T5 Wedge Base
W921-10-30V-Blue LED T5 Wedge Base - Norman Lamps
W921-10-30V-Blue LED T5 Wedge Base
Voltage Range: 10VDC-30VDC Wattage: 2W, Replaces: 15W+ Incandescent, Light Output: 360 degree, Lengt..
W921-10-30V-Amber LED T5 Wedge Base - Norman Lamps
W921-10-30V-Amber LED T5 Wedge Base
Popular Products
CFB/L-120R
120V, 2mA, C2A/30K Internal Lamp, 25,000 Life Hours, Neon W/Resistor, Bi-Pin Base, Red..
683 Miniature Bulb 5V
The 683 from Norman Lamps is a reliable T1 bulb designed for various applications. With a..
PFA-Q125CL/IR/MDE I.R. Heat Lamp TUFF-COAT
Voltage: 120V, Wattage: 125W, Type: Double envelope halogen T10, Base Type: E27 (medium..