500PS40/FR
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 500PS40/FR
  • UPC Code: 600300308617
✗ Out of stock
Voltage: 130V, Wattage: 500W, Type: PS40 Light Bulb, Length: 9.80 in. overall length, Diameter: 5.00 in. overall diameter, Base Type: E40 (mogul screw base), Life Hours: 2,000, Dimmable: Yes, Features: Frosted Glass
LIMITED STOCK AVAILABLE / ITEM IS DISCONTINUED DUE TO DOE REGULATIONS
Detailed Specifications
130V
500W
PS40 Light Bulb
9.80 in.
5.00 in.
E40 (mogul screw base)
2000
Frosted Glass
Yes
Related Products
500PS40/FR-250V - Norman Lamps
500PS40/FR-250V
Voltage: 250V, Wattage: 500W, Type: PS40 Light Bulb, Length: 9.80 in. overall length, Diameter: 5.00..