500PS52/FR
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: 500PS52/FR
- UPC Code: 600300308532
Item Discontinued
Voltage: 130V, Wattage: 500W, Type: PS52 Light Bulb, Length: 13.0 in. overall length, Diameter: 6.50 in. overall diameter, Base Type: E40 (mogul screw base), Life Hours: 1,500, Dimmable: Yes, Features: Frosted Glass
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 130V |
| Wattage | 500W |
| Type | PS52 Light Bulb |
| Length | 13.0 in. |
| Diameter | 6.50 in. |