LED-A19-5W-PURPLE
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19-5W-PURP
- UPC Code: 600300319910
-
$3.99
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 5W |
| Type | LED A19 |
| Lumens | 400 |
| Replaces | 40W!60W Incandescent Bulb |
| Lamp Shape | A19 |
| Length | 4.30 in. |
| Diameter | 2.35 in. |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Purple |
| Is It Dimmable? | No |
| Viewing Angle | 360 Degree |
| Light Output | Purple |
Related Products
LED-A19-5W-RED
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-PINK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-GREEN
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-BLUE
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-YELLOW
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-RED 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-PINK 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-YELLOW 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-BLUE 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$23.50 → $3.92/unit
LED-A19-5W-AMBER 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$23.50 → $3.92/unit
LED-A19-5W-PURPLE 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-GREEN 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
Tags: LED-A19-5W-PURPLE, Purple LED
Popular Products
T4.6-24V-40MA
24V, .04 AMPS, 3 LUMENS, 5,000 LIFE HOURS, C-2F FILAMENT, SLIDE BASE T4.6 LILIPUT
$6.95
8GH005678-06
Voltage: 6V, Wattage: 10W, Type: Halogen Aircraft Cabin Bulb, Length: 1.25 in., Diameter..
$8.95
5004CW
Wattage: 4W, Type: Aircraft Cabin Fluorescent, Color Temp (Kelvin): 4200K, Lumens: 150..
$9.45












