LED-A19-5W-BLUE 6PK
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19-5W-BLUE-6PK
- UPC Code: 600300328905
-
$23.50 ($3.92 unit price)
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 5W |
| Type | LED A19 |
| Lumens | 400 |
| Replaces | 40W~60W Incandescent Bulb |
| Length | 4.30 in. |
| Diameter | 2.35 in. |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Color Emitted | Blue |
| Is It Dimmable? | No |
| Viewing Angle | 360 Degree |
Related Products
LED-A19-5W-RED
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-PINK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-GREEN
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-BLUE
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-AMBER
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-PURPLE
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-YELLOW
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-RED 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-PINK 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-YELLOW 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-AMBER 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$23.50 → $3.92/unit
LED-A19-5W-PURPLE 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-GREEN 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
Tags: LED-A19-5W-BLUE, Blue LED, LED blue, led a19 blue, a19 led blue, a19 blue, blue a19 led,
Popular Products
FC1142-24V-5KFR Pure-White 5000K
The Norman Lamps FC1142-24V-5KFR is a 2W LED festoon bulb designed as a direct..
$7.95
B8A (NE-47)
105-125V, 2 mA, 30K 1/4W Resistor, 7,500 Life Hours, 1.50 in. Length, Single Contact..
$5.95
Q150MC-F (ETH)
130V, 150W, 2,000 Life Hours, Frosted, 2.75 in. Length, E11 Mini-Can Screw Base, Multiple..
$8.50














