LED-FB10EFCD-4W Warm-White 2700K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FB10EFCD-4W
- UPC Code: 600300319194
-
$5.75
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 4W |
| Type | LED B10 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 380 |
| Replaces | 40W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | B10 Flame-Tip |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FB10CFCD-4W Flame-Tip 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 380, Re..
$4.99
LED-FB10ETC4W24 Warm-White 2400K
The LED-FB10ETC4W24 is a 4W LED B10 filament bulb, offering a warm white color temperature of 2400K ..
$5.75
LED-FB10EFC4W24 Warm-White 2400K
The LED-FB10EFC4W24 is a 4W LED B10 filament bulb that delivers warm‑white 2400K illumination with 3..
$5.75
LED4D/CAM/CF/24 GE Brand 89935 CLEAR 4.5 Watt 250 Lumens E26 Base
Voltage: 120V, Wattage: 4.5W, Type: B11 Chandelier LED, Color Temp: 2400K (warm white), Lumens: 250 ..
$3.29
Tags: LED Chandlier, Filament LED Bulb, B10 LED
Popular Products
H39KC175/DX - 175W, Coated
Wattage: 175W, Type: ED28, Base Type: E39 (mogul screw base), Lumens: 8,400, Life Hours..
$44.50
7G8-120V-CS-Amber
Voltage: 120V, Wattage: 7W, Amps: 0.058, Type: G8 Globe Light Bulb, Life Hours: 5,000..
$1.99
8708 Miniature Bulb 6.3V
6.3V, .075 AMPS, .022 MSCP, 500 LIFE HOURS, C-2R FILAMENT, MIDGET GROOVED BASE
$0.95




