Q50MR16/B/NFL
✓ 2 in stock
Volts: 12, Watts: 50, Base: GX5.3 / GU5.3 2-PIN, Shape: MR16, Life: 4000, MOL: 1.75,
Detailed Specifications
12V
50W
GX5.3 / GU5.3 2-PIN
4,000 hours
Tags: Q50MR16/B/NFL, MR16, exn
Popular Products
LED-FP28/830 Bypass Ballast 120-277V, Type B, replace FP28
LED T5 High-Output LEDDirect wire (bypass ballast) 120-277v operation.   ***NOT FOR USE..
200PAR56/MFL 200W 120V PAR56 Medium Flood
The 200PAR56/MFL is a 200W, 120V PAR56 Halogen light bulb with a mogul end base..
LED-GBF-4K 4,000K Elevator Cab Bulb 12V 3W
Voltage: 12V, Wattage: 3W, Type: GBF LED, Color Temp: 4000K (cool white), Lumens: 390..