25CFC-12V
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 25CFC-12V
  • UPC Code: 600300329353
✓ 8 in stock
  • 25W Chandelier Light Bulb
  • 12V voltage rating
  • E12 candelabra screw base
  • B10 chandelier flame tip shape
  • Dimmable capability
  • 3000 life hours
Detailed Specifications
12V
25W
B10 Chandelier Flame Tip Bulb
3.90 in.
1.25 in.
E12 (candelabra screw base)
3000
Order 25 for a full case
Clear Glass
Yes
Tags: 25cfc-12V, chandelier, light, bulbs, S3274, 25CA8, Flame Tip
Popular Products
LED-A19OM-6W-4K Cool-White 4000K 6 PACK
Voltage: 120V, Wattage: 5.5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 450, Color Temp (Kelvin)..
85 - 10-Pack
28V, 1.12W, 0.04A (40mA), 0.3 MSCP, 25,000 Life Hours, C-2F Filament, T1-3/4 wedge base..
LED-SAL2840-B
Voltage: 24-28V, Current: 20mA, Wattage: 0.50W, Type: Strip-A-Light LED, Light Output..