| Detailed Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 2W |
| Type | T2-3/4 Miniature Bulb |
| Length | 23mm |
| Diameter | 8.5mm |
| Base Type | BA9S (miniature bayonet) |
| Average Life Hours | 200 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
3896 Miniature Bulb 6V 3W
Voltage: 6V, Wattage: 3W, Type: T2-3/4 Miniature Bulb, Length: 23mm overall, Diameter: 8.5mm overall..
$3.99
3797
Voltage: 24V, Wattage: 2W, Type: T2-3/4 Miniature Bulb, Length: 23mm overall, Diameter: 8.5mm overal..
$3.20
Tags: 3796, european, light, bulbs
Popular Products
15S11-130V-MED
Voltage: 130V, Wattage: 15W, Type: S11 Miniature Bulb, Base Type: E27 Medium Screw Base..
$3.99
7333 Miniature Bulb
5V, .06 AMPS, .05 MSCP, 100,000 LIFE HOURS, C-2R FILAMENT, MIDGET FLANGED BASE
$3.99
F13DBX/830/ECO4 GE Brand 97595
3000 Kelvin color temperature13 WattDouble tube design4 Pin G24q-1 baseGE BRAND
$6.95
