T1635B15M
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: T1635B15M
- UPC Code: 600300300710
-
$8.95
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 130V |
| Wattage | 5W |
| Type | T5 Miniature Bulb |
| Length | 35mm |
| Diameter | 16mm |
| Base Type | BA15D (double contact bayonet) |
| Average Life Hours | 2000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
T1635B15E 24V 5W BA15D Stack Light Incandescent Bulb 16mm x 35mm
Voltage: 24V, Wattage: 5W, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 35mm overall, Diameter: 16mm overall, Ba..
$8.95
T1635B15K
Voltage: 60V, Wattage: 5W, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 35mm overall, Diameter: 16mm overall, Ba..
$8.95
T1635B15S
Voltage: 220-260V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 35mm overall, Diamet..
$8.95
T1635B15F
This Norman Lamps T1635B15F is a 5W LED T5 miniature bulb with a clear glass envelope, delivering re..
$8.95
Tags: t1635b15m, european, light, bulbs
Popular Products
CDM150/TD/830 (23167-0)
Wattage: 150W, Type: CDM Ceramic Metal Halide, Color Temp (Kelvin): 3000K, Length: 5.40..
$38.45
250BR40/1 - 250 Watts, 120 Volts, Infrared Heat Lamp, Clear NSF Listed
Voltage: 120V, Wattage: 250W, Type: BR40 Reflector Bulb, Life Hours: 5,000, Base Type..
$12.95
GPH810T5L/4P
Wattage: 38W, Type: Germicidal UV Tube, Length: 31.89 in. (810mm), Base Type: 4-pin on..
$48.95
