T1635B15S
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: T1635B15S
- UPC Code: 600300300727
-
$8.95
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 220-260V |
| Wattage | 6-10W |
| Type | T5 Miniature Bulb |
| Length | 35mm |
| Diameter | 16mm |
| Base Type | BA15D (double contact bayonet) |
| Average Life Hours | 3500 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
T1635B15U
Voltage: 110-140V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 35mm overall, Diamet..
$8.95
T1654B15Q
Voltage: 48-60V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm overall, Diameter..
$8.95
T1654B15Y
Voltage: 220-260V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm overall, Diamet..
$8.95
T1645E14Y
Voltage: 220-260V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 45mm overall, Diamet..
$8.95
T1635B15F
This Norman Lamps T1635B15F is a 5W LED T5 miniature bulb with a clear glass envelope, delivering re..
$8.95
Tags: t1635b15s, european, light, bulbs
Popular Products
F4T5-BL Black Light UV Tube 6"
Wattage: 4W, Type: T5 Black Light UV, Base Type: Miniature Bi-Pin, Life Hours: 9,000..
$16.95
F32T8/841/ECO (21781) Cool White
Wattage: 32W, Type: T8 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 2950, Lamp..
$16.95
JC-1210
12V, 10W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64415..
$5.95
