EX18-120R-CS
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: EX18-120R-CS
- UPC Code: 600300322088
-
$12.00
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, Base Type: E12 (candelabra screw base), Average Life Hours: 100,000, Color Emitted: Red, Exit Sign LED
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | Exit Sign Bulbs |
| Replaces | 25W T-6.5 Incandescent |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Length | 122mm |
| Diameter | 23mm |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 100,000 |
| Color Emitted | Red |
| Current | 16mA |
Related Products
EX18-120W-CS
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, B..
Item Discontinued
EX18-120R-DC
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, B..
$12.00
EX18-120R-INT
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, B..
$12.00
Tags: EX18-120R-CS, Exit Bulbs, E12, exit light, exit led
Popular Products
LED-22TR20W50K - 2ft Magnetic LED Retrofit Kit - Ballast Bypass - 120-277v 5000K 2 Light Bars
Voltage: 120-277V, Wattage: 20W, Type: LED Magnetic Strip, Color Temp (Kelvin): 5000K..
$27.50
NLED-D401
2V, 20 mA, 10 mcd, Amber Emitted Color, Diffused Amber Lens Color, 610 nm Wavelength, 90..
$0.35
T1654B15Y
Voltage: 220-260V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm..
$8.95



