LED-A19-5W-YELLOW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19-5W-YEL
- UPC Code: 600300319927
-
$3.99
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 5W |
| Type | LED A19 |
| Lumens | 400 |
| Replaces | 40W~60W Incandescent Bulb |
| Length | 4.30 in. |
| Diameter | 2.35 in. |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Yellow |
| Is It Dimmable? | No |
| Viewing Angle | 360 Degree |
Related Products
LED-A19-5W-RED
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-PINK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-GREEN
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-BLUE
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-PURPLE
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-RED 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-PINK 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-YELLOW 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-BLUE 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$23.50 → $3.92/unit
LED-A19-5W-AMBER 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$23.50 → $3.92/unit
LED-A19-5W-PURPLE 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-GREEN 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
Tags: LED-A19-5W-YELLOW, Yellow LED
Popular Products
15T7-130V-CS
Voltage: 130V, Wattage: 15W, Amps: 0.12, Type: T7 Light Bulb, Life Hours: 3,000 Hours..
$3.95
12844 Miniature Bulb Festoon 12V 5W
The 12844 Miniature Bulb Festoon is a 12V, 5W Festoon Light Bulb designed for various..
$6.95
300PS35/FR
Voltage: 130V, Wattage: 300W, Type: PS35 Light Bulb, Length: 9.40 in. overall length..
$8.95












