LED-FA15D-2W
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FA15D-2W
- UPC Code: 600300322163
-
$4.45
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A15 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 180, Lamp Shape: A15, Base Type: E26 (medium screw base), Color Emitted: Warm White
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED A15 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 180 |
| Lamp Shape | A15 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FB10ETCD5.5 5.5W Warm-White 2700K
The Norman Lamps LED-FB10ETCD5.5 is a 5.5W LED B10 filament bulb designed for use on standard 120V h..
$5.75
LED-FA15D-4W
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED A15 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 350, La..
$3.89
LED-FA15D-2W 6 PACK
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A15 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 180, La..
$16.50 → $2.75/unit
Tags: LED-FA15D-2W, LED Filament, A15 LED
Popular Products
MR11-2435
Voltage: 24V, Wattage: 35W, Type: MR-11 Halogen, Base Type: GZ4 2-pin, Life Hours: 5,000..
$7.95
LED-A19-5W-PURPLE 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W..
$19.50 → $3.25/unit
90PSB
Voltage: 90V, Current: 0.035A, Type: T2 Miniature Bulb, Base Type: ANSI #5 Slide, Life..
$4.99



