NOSG25-40W Nostalgic Globe Bulb
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: NOSG25-40W
  • UPC Code: 600300317435
  • Item Discontinued
✗ Out of stock
Voltage: 120V, Wattage: 40W, Type: Nostalgic G25, Length: 4.38 in., Diameter: 3.13 in., Base Type: E26 (medium screw base), Average Life Hours: 3000, Is It Dimmable? Yes, Filament: Squirrel Cage Filament
Detailed Specifications
120V
40W
Nostalgic G25
4.38 in.
3.13 in.