PFA-MP175BUMED - 175W, Metal Halide
  • Brand: Sylvania
  • Product Code: PFA-MP175BUMED
✓ 3 in stock
Wattage: 175W, Type: ED17 Metal Halide, Base Type: E26 (medium screw base), Lumens: 14,400, Life Hours: 10,000 - High temperature (PFA) Tuff-Coat shatter resistant coating applied
Detailed Specifications
175W
ED17
3600K
14400
E26 (medium screw base)
10,000
Tuff-Coat Shatter Resistant
Tags: PFA-MP175BUMED, Sylvania, Metal Halide, 64733, Tuff-Coat, PFA, Shatter
Popular Products
DDK - 80W, 19V
80W, 19V, Photo Projection Bulb     *** LIMITED STOCK ***
Q4509 Sealed Beam 13V 100W Halogen