SHO-105W-5K Pure-White 5000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: SHO-105W-5K
- UPC Code: 600300312171
-
$21.50
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 105W |
| Type | Spiral High Output CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 5800 |
| Replaces | 500W Incandescent Bulb |
| Length | 11.0 in. |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Color Emitted | Pure White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
SHO-105W-CW Cool-White 4100K
Voltage: 120V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp: 4100K (Cool White), Lumens: ..
$20.95
SHO-105W-D Daylight-6400K
Voltage: 120V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp: 6400K (Daylight), Lumens: 58..
Contact for Price
SHO-105W-WW Warm-White 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp: 2700K (Warm White), Lumens: ..
Contact for Price
SHO-105W-277V-5K Pure-White 5000K
Voltage: 277V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 5800..
$26.50
Tags: sho-105w-5k, high, output, spiral
Popular Products
T1654B15E
Voltage: 24V, Wattage: 5W, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm overall, Diameter: 16mm..
$8.95
052413 - 6.6A, 45W, EXM
NLI-052413, 6.6 Amps, 45 Watts, Length: 44MM, Base Type: GZ9.5, Cross Reference: EXM
$11.45
927 Miniature bulb 6v
Voltage: 6V, Current: 1.20, Type: T5 Miniature Bulb, Base Type: Wedge Base, Life Hours..
$4.95


