LED-FG40D-4W-24 Warm-White 2400K
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-FG40D-4W-24
  • UPC Code: 600300319118
Available Options:
✓ 244 in stock
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED G40 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2400K, Lumens: 500, Replaces: 40W Incandescent Bulb, Beam Spread: 360 Degree, Lamp Shape: G40 Globe, Base Type: E26 (medium screw base), Average Life Hours: 40,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Warm White, Is It Dimmable? Yes
Detailed Specifications
120V
4W
LED G40 Filament Bulb
2400K
500
40W Incandescent Bulb